Спроба позбавитися проблеми таким чином додасть нових: шкіру ви травмуєте, може поширитися інфекція, а вже вона з легкістю притягне за собою запалення. Як грамотно обійтися з прасянками, чи міліумами розповіла лікар-дерматокосметолог. У статті за посиланням https://moe-misto.cv.ua/vodyanisti-prishhi-na-rukax-malenki-yaki-sverblyat-dribni-na-palcyax/ ви знайдете методи лікування рідких прищів на руках і пальцях.
Що таке міліуми
Цей тип висипань нагадує білі прищики, що розташувалися групою. Як правило, з’являється п’ять або більше біло-жовтих кульок.
На обличчі вони зазвичай займають підборіддя, щоки та повіки, а на тілі – руки, шию та живіт. Найчастіше просянка буває у жінок, підлітків і навіть немовлят.
Усередині міліуму – шкірне сало, кератин і ороговілі частинки. Але видавити його як прищ неможливо, оскільки вихідного каналу для вмісту просто немає.
Просянки – це незапальні елементи та небезпеки для здоров’я не несуть. Але все-таки вони звідкись беруться.
Роль грає, первинні це міліуми — вони утворюються з клітин епідермісу, якщо є спадкова схильність, або вторинні — з такими складнішими. Навіть назв у них дві – також вони відомі як псевдоміліуми Бальзера, і з’являються через:
Неправильного очищення шкіри, наслідок якого – закупорка пір. Вона відбувається, якщо не повністю прибирати мертві клітини і зайвий секрет сальних залоз з поверхні шкіри.
Використання невідповідних продуктів для догляду за шкірою. Мова про неякісні засоби та макіяж — надто щільні або з компонентами, що ведуть до закупорки пір та утворення жировиків.
Захворювань, пов’язаних із ендокринними порушеннями. При них також відбувається закупорка пір через надмірне виділення шкірного сала.
Порушення метаболізму через неправильне харчування. До нього призводить надмірне вживання солодкого, консервів, гострого та смаженого.
Як позбутися просянки
Те, чого не потрібно робити, — спробувати видавити. Якщо вже прибирати, то робити це має фахівець лікар-косметолог. Він зможе застосувати відповідний вашому випадку метод:
- екструзія, коли вміст шкіри видавлюють спеціальним інструментом;
- мікродермабразія – механічне шліфування шкіри мікрокристалами окису алюмінію;
- пілінги;
- Лазерне лікування.
Але попередньо потрібно буде здати аналізи та визначити основну причину висипів.
За словами врача, у будь-якому випадку важливо правильно доглядати шкіру:
- двічі на день використовувати м’який засіб, що очищає, за типом шкіри;
- для видалення ороговілих клітин застосовувати ніжні ексфоліанти;
- регулярно зволожувати шкіру.
Що означають прищі на обличчі
Прищі, на відміну від міліумів, — запальні елементи і, більше того, здатні показати, з якою частиною організму справи йдуть не особливо добре.
- Лоб. Можливі проблеми: запори, непереносимість лактози, неполадки із травленням, стрес, невідповідна косметика.
- Ніс. Проблеми із серцем, підвищений тиск, стрес.
- Щоки. Страждають легені, нестача гігієни, використання невідповідних засобів для шкіри.
- Підборіддя. Йдуть гормональні зміни (менструація, вагітність), проблеми із ШКТ, поганий догляд за шкірою.
Але майте на увазі: ця карта – не головний орієнтир у визначенні причини висипів, найточнішу картину дасть консультація лікаря.