Чому підвищуються лімфоцити

Лімфоцити – це різновид лейкоцитів. Коли вам роблять аналіз крові, то там буде кілька всяких градацій лейкоцитів і в тому числі лімфоцити. Ніколи не знаєш, звідки вони повзуть. За цим посиланням https://mostrda.org.ua/?p=25764 ви можете подивіться які нормальні показники повинні бути.

Як зрозуміти, що їх багато

У різному віці та в різних лабораторіях можуть бути різні норми, але в середньому у нас лейкоцитів десь на 4 –11 десять у дев’ятому ступені в літрі. Серед них буде 8–33% лімфоцитів.

Якщо самих лімфоцитів більше 4 на 10 у 9 ступеня в літрі, то це явний перебір. Його називають лімфоцитоз.

Тобто якщо за аналізом крові всього лейкоцитів 10 на десять у дев’ятому ступені в літрі, а серед них 50% лімфоцитів, то всього лімфоцитів 10 буде помножити на 50 і розділити на 100. Тобто вийде 5 на десять у дев’ятому ступені в літрі. Тобто це більше 4, і вже можна назвати лімфоцитозом.

Чому підвищуються лімфоцити

Звідки береться лімфоцитоз

Звідки завгодно. Тут міг би бути великий перелік будь-яких інфекцій, особливо вірусних, і різні захворювання крові.

Лімфоцити живуть довго, вони складно влаштовані. Це такий своєрідний спецназ нашого імунітету. Елітні війська.

Пам’ятаєте історії про лейкоцити, що сидять на внутрішній стінці судин? Ті хлопці зазвичай простіші.

А лімфоцити дуже ділові та важливі. Вони по всьому організму мають свої бази. Вони сидять не тільки в кістковому мозку, але і в лімфатичних вузлах, і в селезінці, і тимусі. Ніколи не знаєш, звідки вони повзуть.

У лімфоцитів у процесі величезна класифікація їх ролей на кшталт спеціальних звань. Тобто не просто лейтенант, але ще й молодший, і старший, і таке інше.

Найцікавіша причина лімфоцитозу — це медичний стрес. Тобто коли людині так погано, що вона вже лежить у реанімації весь у трубках. І тому, що він весь у трубках, йому стає ще гірше, і в нього різко підвищуються лімфоцити.

Коротше, там у цій справі з лімфоцитами настільки все складно, що можна розібратися або у гематолога, або в лікарні під пильним наглядом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Proudly powered by WordPress | Theme: Beast Blog by Crimson Themes.