Що таке слизова пробка, навіщо вона потрібна?

Під час вагітності шийка матки виділяє густий желеподібний слиз для підтримки вологості та захисту поверхні матки. Цей слиз накопичується і перекриває канал шийки матки, створюючи пробку. Вона закриває отвір матки під час вагітності для того, щоб туди не потрапили бактерії. Крім того, вона містить антитіла, які знищують інфекцію. Таким чином, пробка захищає плід, що розвивається.

Перед пологами у жінки змінюється рівень гормонів, зокрема знижується прогестерон. В результаті шийка матки стає ширше, а пробка просто випадає. Тому втрата слизової пробки може стати провісником пологів. За цим посиланням https://supercomputer.com.ua/?p=30457 ви зможете дізнатися чи завжди відходить пробка перед пологами.

Коли і за скільки відходить слизова пробка у першородних та повторнородящих?

У нормі це має відбуватися незадовго до пологів приблизно на 37-му тижні. Тоді пробка виходить природним чином.

Раннє відходження пробки може вказувати на передчасні зміни шийки матки, у зв’язку з чим зростає ризик передчасних пологів. Крім того, її втрата потенційно наражає на вагітну ризик зараження інфекцією. З цих причин виявлення будь-якого тижня вагітності густих слизових виділень є приводом відвідати свого лікаря.

Цікаво знати: виходу пробки може сприяти фізичне втручання, наприклад, гінекологічний огляд чи статевий акт.

У жінок, які народжують вперше, пробка тримається довше, ніж у повторнородящих, аж до пологів. Це тому, що шийка матки в тих, хто ще народжував, вужча і пружна. Іноді навіть бувають ситуації, коли акушерам доводиться самостійно діставати пробку, оскільки сама вона не виходить. У повторнонародних стінки шийки матки м’якше і ширше, тому пробка легко відходить.

Як виглядає слизова пробка, відчуття при виході пробки

Хоча багато жінок зовсім не помічають, що у них вийшла пробка, зрозуміти, що це саме вона, здебільшого нескладно. Корок виразно відрізняється від звичайних виділень насамперед за своєю густотою та обсягом. Якщо нормальні виділення у вагітних більш мізерні та рідкі, то пробка має щільну консистенцію та об’єм приблизно у дві столові ложки. Її розмір становить близько 4 см. Колір пробки зазвичай білий, жовтуватий, бежевий чи коричневий. Часто в ній знаходяться криваві частинки.

Зверніть увагу, якщо слиз має неприємний запах чи зелений колір! Це може свідчити про інфекцію!

Корок може вийти цілком або невеликими частинами протягом кількох днів. Тому часто її плутають із вагінальними виділеннями. Жінки зазвичай не відчувають жодних особливих відчуттів під час цієї події. Лише деякі відзначають потягування внизу живота.

Що таке слизова пробка, навіщо вона потрібна?

Коли пробка вже вийшла

Ваші наступні кроки після відходження пробки залежать від того, як вона виглядає та на якому терміні вагітності ви знаходитесь. Якщо ви побачили пробку на прокладці або вона вийшла під час прийому душу, спробуйте розглянути її, щоб потім описати розмір і колір свого лікаря. Ці дані допоможуть вирішити, що робити далі.

Зверніть увагу: якщо вихід пробки супроводжується кровотечею, існує ймовірність ускладнень, таких як відшарування плаценти. Не можна залишати поза увагою подібні ознаки!

У тому випадку, коли пробка відійшла на термін менше 36 тижнів, бажано пройти обстеження, щоб переконатися, що з дитиною все нормально.

Якщо ви вагітні більше 37 тижнів і вас не турбують будь-які інші симптоми, то вихід пробки не повинен викликати занепокоєння. Лише подбайте про те, щоб мінімізувати ризик зараження дитини, доки вона не народилася:

  • мийтеся тільки під душем, а від купання у ванні або, тим більше, у річці відмовтеся;
  • регулярно підмивайтеся, але використовуйте лише спеціальні засоби для інтимної гігієни;
  • займайтеся сексом виключно з використанням презервативу.

Після виходу пробки далеко від дому їхати не варто, тому що будь-якої миті дитина може з’явитися на світ. У цей час вже можна зібрати сумку до пологового будинку. Слідкуйте за своїм станом і чекайте на інших провісників пологів.

Як говорилося раніше, початку пологів вказують регулярні сутички. Також правильною ознакою є вилив навколоплідних вод. Вони можуть відійти різко або повільним струмком. Якщо доти сутичок ще не було, то вони повинні початися. Ці скорочення будуть ставати сильнішими, більш тривалими та частими, оскільки шийка матки розширюється для підготовки до пологів. Коли розширення досягне 10 см – можна сміливо народжувати!

Коли знаєш, на що чекати, пережити всі ці події набагато легше. І навіть якщо виникнуть якісь непередбачені ситуації, своєчасне звернення до фахівців допоможе запобігти будь-яким ускладненням, адже медицина зараз дуже розвинена. Тому переживати з приводу виходу пробки не варто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Proudly powered by WordPress | Theme: Beast Blog by Crimson Themes.