Я давно не зверталася до теми ремонту та інтер’єру, але… час іде, хочеться вже щось поміняти, наприклад, кухню (виявилася з не надто якісних матеріалів) чи двері (їх подрали кішки). Тому знову починаю розмірковувати на тему оновлення, і, звичайно, бюджетного. Погодьтеся, кожному хочеться за мінімальних витрат отримати відмінний результат! Спробувала зрозуміти, що можна зробити у плані ремонту та як взагалі оновити інтер’єр без великих витрат. Ось що вийшло…
База замість трендів
Коли бюджет обмежений краще вибрати базовий варіант обробки – він залишиться актуальним надовго, тоді як дотепні штуки типу кухонних фартухів з великими малюнками, або шпалер з активним орнаментом, дуже швидко починають сприйматися як щось старомодне.
А яскраві кольори у великій кількості швидко стомлюють, їх захочеться замінити вже за кілька років. Тобто якщо думати про економію, то на дотепні тренди краще не дивитися.
А що таке основа? — Це світлі спокійні кольори та матеріали, що імітують (саме імітують в економ-варіанті) натуральні фактури.
Один колірний акцент
Дуже здорово буде, якщо до спокійного базового інтер’єру ви додасте один яскравий акцент. Наприклад, можна пофарбувати одну стіну у складний темний колір – такі штуки надають інтер’єру статусності.
Розумна організація зберігання
По-перше, це перевага закритих систем зберігання – якщо ви, звичайно, не колекціонер, і не хочете виставити свої скарби напоказ.
По-друге, це в принципі наявність свого місця для кожної речі (розкажіть хтось моїй доньці, що так буває, що це нормально!).
Все це разом робить інтер’єр незахаращеним і дорожчим, тоді як візуальний шум може вбити навіть інтер’єр, в який вкладено мільйони.
Використання постерів
Картини це дорого і впишеться далеко не в будь-який інтер’єр. Постери простіші, демократичніші, а виглядати можуть дуже презентабельно. Повісьте стильні постери – і інтер’єр виглядатиме завершеним. А це дуже важливо для сприйняття.
Наприклад, згадайте, як ви приходите в готельний номер – і красиво, і сучасно, а життя немає … Так от постери (як варіант) надають інтер’єру життєвості.
Однотипні гарні ємності для кухні
Це ніби дрібниця — але як перетворює простір! Одна річ, коли цукор, крупи та макарони зберігаються просто в упаковках або в різномастих баночках — і зовсім інша колись у однакових ємностях.
Візуального шуму менше, порядку більше, і інтер’єр виглядає дорожче. А стоять такі кухонні ємності зовсім недорого!
Фактурні речі
Чим хороші фактурні речі, наприклад, пледи дуже великої в’язки, великі м’які подушки або вази підлоги — вони парадоксальним чином роблять приміщенні в зоровому сприйнятті більше.
Для невеликих квартир це може стати знахідкою. До того ж, і виглядають фактурні речі часто дуже виразно.
Візуальні акценти
Декор – це важливо і далеко не завжди дорого. Наприклад, я іноді навіть у передачі «квартирне питання» бачу, як дизайнери знаходять цікаві вази чи абажури на блошиних ринках, тобто за копійки.
Такі предмети з історією можуть стати такими візуальними акцентами в інтер’єрі. Не плутайте тільки з магнітиками, привезеними з різних міст, і дешевими дрібничками.
Правило симетрії
Це дискусійний варіант, але в принципі часто по-справжньому дорогі інтер’єри організовані за правилом симетрії. Так, це характерно для ар-деко, а це один із найдорожчих інтер’єрних стилів. Якщо у вас два крісла, або два дитячі ліжка, або два робочі столи – спробуйте використовувати правило симетрії.
Кімнатні рослини
На жаль, мені з моїми п’ятьма кішками цей варіант не підходить. Але якщо у вас немає вихованців, які підло стиснуть або нахабно обірвуть все листя, то зелень бажано використовувати – особливо у великих горщиках або кашпо.
Такі кімнатні квіти і фактурні, і мальовничі, і роблять інтер’єри більш доброзичливими.